A használt lakások esetében a legnagyobb emelkedés a fővárost jellemezte az elmúlt években és ez nem volt másképp az elmúlt 12 hónapban sem. Az új rezsirendelet hamarosan életbe lép. Lássuk, hogy az utóbbi egy évben mennyit emelkedtek az ingatlanok árai Budapesten.
Budapesti lakások átlagos négyzetméterára 2021 augusztus – 2022 július
Az Eurostat tavaly utolsó negyedévére kiadott elemzés szerint Magyarországon már 2,14-szeres árat kell fizetni a lakásokért a 2015-ös évhez képest. A lakás drágulás egyik motorja a budapesti lakáspiac, ahol az utóbbi 12 hónapban közel 140000 forinttal kerül többe a budapesti lakások négyzetmétere.

A brutális áremelkedést fűti a szakemberhiány és a többféle állami támogatás is. A kérdés az, hogy meddig lesznek hajlandóak, vagy képesek megfizetni ezt az emberek.
Szeptember 1-től az ingatlanpiacon is új időszámítás kezdődhet. A rezsicsökkentés csökkentésével jelentős változások várhatók. Valószínűleg az új építésű és felújított, vagyis energiatakarékos házak és lakások ára tovább fog emelkedni, míg az energiapazarló ingatlanok árából kénytelenek lesznek az eladók lefaragni egy jelentősebb részt, ha szeretnék azt eladni.
A statisztikákból már most látszik, hogy az emberek 22%-al többször írták be a Google-be, hogy albérlet budapest, ami azt mutatja, hogy nem csak az iskolaszezonra készülnek a diákok, hanem egyre többen fognak albérletbe kényszerülni az energiapazarló házukból.
Az albérleteknél is oda fognak figyelni az emberek arra, hogy mekkora a gázfogyasztása a lakásnak. Mivel a távfűtést egyelőre nem érintette a rezsicsökkentés korlátozása, ezért az ilyen lakások előnyt fognak élvezni a közeljövőben.
A panelprogramban részt vett, hőszigetelt és egyedi hőmennyiség mérővel felszerelt, felújított panellakások egyértelműen nyertesei lesznek a lakáspiacnak, ugyanúgy, mint az újépítésű, vagy újszerű, és egyben korszerű lakások is.